Triki urodowe

Trwały makijaż: triki i kosmetyki, które przedłużą trwałość makijażu

O makijażu musimy wiedzieć wiele, aby okazał się idealny. Na pewno musi być dopasowany do skóry, musi tuszować mankamenty jak i także jednocześnie podkreślać atuty. Obowiązkowo musi być trwały jak i także się prezentować świeżo.

Istnieje tak naprawdę wiele sposobów na to, aby wykonać makijaż, który będzie w stanie nienaruszonym przez wiele godzin. Na pewno należy sprawdzić dany kosmetyk przed wielkim wyjściem.

Warto także użyć nowości kosmetycznych, które są odpowiedzialne za przedłużenie trwałości kosmetyków.

Przygotowanie skóry na trudny dzień

Zanim zaczniemy nakładać makijaż, to musimy wykonać odpowiednią pielęgnację skóry. Nawet kosmetyki z wyższej półki nie pomogą. Musimy mieć dobrze oczyszczoną skórę oraz w odpowiedni sposób nawilżoną. Musimy uzyskać gładką cerę.

trwały makijażKolejnym krokiem jest tonizowanie. Dzięki tonikowi zrelaksujemy naszą cerę po peelingu.

  • Kolejny krok to nawilżenie. Jakość skóry poprawią na pewno maseczki.
  • Odpowiednie nawodnienie. Do nawodnienia nadadzą się świetnie mgiełki jak i także termalne wody.Mgiełki wodne zawierają w swoim składzie ekstrakty na przykład z ogórka. Koją one skórę oraz dzięki nim nie musimy się martwić o suche miejsca. Zaś termalne wody sprawdzają się rewelacyjne przy suchej jak i także tłustej cerze.
  • Najważniejsza jest baza. To właśnie od bazy zależy przedłużenie trwałości samego fluidu. Niektóre bazy powodują, że cera się prezentuje nieskazitelnie oraz idealnie i to przez wiele godzin. Baza, którą dobrze dobierzemy jest absolutną podstawą.Cechą charakterystyczną bazy jest wykończenie silikonowe. Produkty te wygładzają samą skórę jak i także sprawiają, że w dotyku jest aksamitna.Gdy mamy skórę mocno się przetłuszczającą, to najlepiej znaleźć bazę, która skórę zmatowi jak i także zahamuje wydzielanie sebum.Różnorodność problemów z cerą pozwoliła zainspirować producentów. Znajdziemy zatem bazy zielone, różowe, czerwone oraz w żółtawo lekkich kolorach.Gdy naszą zmorą są zmarszczki czy też pory rozszerzone, to w takich miejscach warto wypełnić braki. Nasza cera będzie wówczas nieskazitelna oraz ujednolicona. Sama struktura kosmetyków tych przypomina silikonowe kosmetyki. Można je używać także w sposób bezpośredni na podkład.Wśród baz także znajdziemy produkty, które mają właściwości rozświetlające czy też nawilżające. Zazwyczaj bazy nie mają struktury silikonowej typowej. Przypominają raczej żel czy też krem. Zawierają drobinki, które są niewidoczne. Rozświetlają one skórę już po naniesieniu tego produktu na twarz. Gdy cera jest bardzo sucha, to lepiej jest wybrać formułę bardziej nawadniającą czy też formułę kremową. Obojętnie jaką formułę wybierzemy, to nie możemy z produktem przesadzić. Zbyt duża ilość powoduje rolowanie się naszego podkłady. Niektóre kremy dodatkowo w sposób błędny współpracują z bazami. Warto sprawdzić wcześniej czy na przykład nasz krem pod oczy w sposób odpowiedni się komponuje z daną bazą. Jest to naprawdę bardzo ważne.