Zakupy z głową

Zakupy odzieży – kilka zasad, które pozwalają nie przepłacać

Każdy człowiek potrzebuje odzieży, a w Polsce musimy posiadać jej sporo, żeby ubrać się stosownie do panującej pory roku. Nie możemy sobie pozwolić na posiadanie jednej pary butów, albo na brak kurtki, bo po prostu zamarzlibyśmy w zimie. Nie potrzebujemy jednak aż tak wielu rzeczy, jakie zwykle tkwią w naszych szafach. Wiele osób ma ich tyle, że po prostu się już nie mieszczą – często zapominamy że już coś posiadamy i idziemy na zakupy, żeby kupić coś podobnego, albo wręcz bierzemy te same rzeczy, tylko na przykład w różnych kolorach itp. Zwłaszcza kobiety mają tendencję do kupowania zbyt dużo – czego często żałują, ale nie potrafią się powstrzymać. Czy istnieje jakiś sposób na kupowanie odzieży z głową? Tak! Należy się stosować do kilku prostych zasad!

Lista zakupów to podstawa

Idąc co sklepu spożywczego zwykle zabieramy ze sobą listę, żeby dokładnie wiedzieć czego nam brakuje i niczego nie zapomnieć. Choć to wydaje się dziwne, podobna zasada powinna nam towarzyszyć kiedy idziemy na zakupy odzieży. Nawet jeśli mamy kupić kilka rzeczy dobrze jest wypisać sobie co jest nam potrzebne, żeby przypadkiem nie wrócić z nową parą dżinsów i kozakami, gdy potrzebowaliśmy kozaków i nowego płaszcza. Ta zasada jest ważna przede wszystkim wtedy, gdy istnieje konieczność ograniczenia naszych wydatków – lepiej chyba nie kupić jednych spodni więcej, niż później musieć marznąć jesienią, prawda?

Korzystaj z wyprzedaży

W wielu sklepach organizowane są liczne wyprzedaże – na przykład wówczas gdy wchodzi nowa kolekcja i marka chce się pozbyć starej, albo gdy to jakiś szczególny okres w roku, kiedy wszyscy obniżają ceny i wprowadzają mega okazje (jak Boże Narodzenie). Kupując na wyprzedażach, można naprawdę sporo oszczędzić. Nie należy oczywiście specjalnie do nich czekać, jeśli mamy dziurawe buty a jest dopiero wrzesień, ale nie ma też sensu kupować czegoś zbędnego drożej, kiedy podobną rzecz za kilka tygodni będzie można nabyć taniej. Pamiętajmy przy tym, że wyprzedaże organizowane są nie tylko w sklepach stacjonarnych, ale również w sklepach internetowych – tam także warto więc szukać czegoś dla siebie.

zakupy odzieży

Kupuj również w internecie

Jeśli chodzi o zakupy odzieży, wiele osób uważa, że najpierw trzeba wszystko zmierzyć, a dopiero później kupić – dlatego nie korzystają ze sklepów internetowych. Jest to błąd, ponieważ w przestrzeni internetowej mamy możliwość zakupienia wielu produktów po okazyjnych cenach – w dodatku możemy te ceny porównać, sprawdzając kilkoma kliknięciami kto chce za taką samą rzecz mniej. Wszystkie ciuchy podane są z dokładnymi rozmiarami, więc wystarczy wszystko wymierzyć, żeby później nie denerwować się że coś nie pasuje. Jeśli jednak tak się zdarzy i jakaś rzecz nie leży na nas dobrze, do 14 dni można ją swobodnie odesłać – i zamówić jakiś inny rozmiar.

Kupuj rzeczy uniwersalne

Jest wiele zasad, do których należy się stosować jeśli chce się kupować odzież z głową. Najważniejsza jest jednak zasada kupowania tych uniwersalnych ubrań, które nie wyjdą w przyszłym sezonie z mody i które pasują do wielu różnych rzeczy w naszej szafie. Jeśli chodzi o modę, zmienia się dosyć szybko. Warto więc raczej iść w zgodzie z nią dzięki dodatkom, zamiast wydawać masę kasy na coś, co za kilka miesięcy znajdzie się na dnie naszej szafy, bo nie będzie już trendy.