Zakupy z głową

Tanie zakupy przez internet a międzynarodowe promocje

Wiele osób w tej chwili robi zakupy w internecie – nikogo to już chyba nie dziwi, ponieważ rzeczywiście mamy do wyboru o wiele więcej różnych produktów, a przy tym możemy zamówić wszystkie wybrane produkty w sposób wygodny. W dowolnej chwili, często nie ruszając się nawet z domu – wystarczy tylko mieć połączenie z internetem i sprzęt, który będzie obsługiwał stronę danego sklepu. Skoro jednak tak wielu ludzi przeniosło się do internetu, wzrosła konkurencja między poszczególnymi sklepami – ogrom wyboru jest spory, więc i ceny są konkurencyjne, żeby przyciągnąć internautów. Ale zawsze jeśli ktoś chciał zamawiać coś z innego kraju, musiał niestety płacić więcej – głównie z uwagi na kwestie przewalutowania oraz na dłuższy czas dostawy. Jest na to jednak sposób – międzynarodowe promocje! Co należy o nich wiedzieć? Kiedy można kupować taniej rzeczy spoza Polski?

 1. Wiele osób robi zakupy w internecie, oferującym więcej produktów i wygodne zamawianie.
 2. Wzrosła konkurencja między sklepami internetowymi, co powoduje konkurencyjne ceny.
 3. Zakupy produktów spoza kraju zazwyczaj są droższe z powodu przewalutowania i dłuższego czasu dostawy.
 4. Międzynarodowe promocje to sposób na kupowanie produktów spoza kraju taniej.
 5. Najlepsze okazje znajdują się w sklepach amerykańskich, ale coraz więcej krajów europejskich wprowadza podobne promocje.

Przeceny nie tylko w Polsce

Chociaż kupowanie w polskich sklepach internetowych czasem opłaca się dużo bardziej niż zakupy w sklepach stacjonarnych, to jednak w naszym kraju zniżki i przeceny – nawet te sezonowe – nie są tak duże jak na przykład w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W USA w niektórych okresach w roku promocje są naprawdę tak duże, że asortyment dosłownie wyprzedaje się w ciągu kilku minut, a nawet trwa walka o pewne produkty, które można kupić o kilkadziesiąt procent taniej niż ich cena wyjściowa. Trudno się dziwić, że wielu Polaków patrzy z utęsknieniem na te ceny – tym bardziej, że nawet płacąc w obcej walucie i tak zapłaciliby mniej niż w naszych sklepach. Korzystanie z zagranicznych promocji to naprawdę świetny sposób na kupowanie solidnych rzeczy o wiele taniej – w tym prym wiodą przede wszystkim sklepy amerykańskie, ale coraz więcej krajów europejskich wprowadza podobne, ogromne promocje. W tej chwili opłaca się więc kupować również w sklepach niemieckich czy brytyjskich.

przeceny sezonowe

Daty, które należy znać

Jeśli chce się natrafić na naprawdę dobrą okazję, nie warto zaprzątać sobie głowy zakupami z zagranicy w tych częściach roku, kiedy żadnych promocji nie ma. Rzecz jasna jakieś są organizowane systematycznie, co jakiś czas, żeby podtrzymać zainteresowanie, ale w pewnych okresach zniżki są tak duże, że warto – o ile do możliwe – dotrwać właśnie do nich. Oczekiwanie pozwoli zweryfikować czy dana rzecz rzeczywiście jest nam potrzebna, a przede wszystkim sporo zaoszczędzić. Jeśli chodzi o terminy, w jakich najlepiej przeszukiwać zagraniczne – zwłaszcza amerykańskie – sklepy, poniżej znajduje się lista:

 • 1 stycznia, ponieważ to właśnie wtedy zaczynają się noworoczne wyprzedaże
 • 4 lipca, czyli w Dzień Niepodległości w USA
 • 31 października, czyli w Halloween (przy okazji można podejrzeć jak wspaniale Brytyjczycy czy Amerykanie dekorują swoje strony specjalnie na tę przerażającą okazję)
 • 28 listopada, kiedy to przypada Black Friday, a promocje trwają przez cały weekend (Black Friday jest coraz częściej obecny i w wielkich, polskich sklepach, choć zniżki nie są niestety tak duże jak gdzie indziej)
 • 1 grudnia, kiedy przypada Cyber Monday
 • 25 grudnia i zaraz po Bożym Narodzeniu (większość cieszy się wtedy czasem spędzanym z rodziną i przyjaciółmi, jednak warto rzucić okiem na wyprzedaże, żeby kupić coś wyjątkowego).