Triki urodowe

Jak malować się na plażę?

Podczas wakacji lub upałów kobiety przestają robić make-up. W tym okresie cera jest w lepszym stanie, a lato i ukrop wpływa negatywnie na trwałość, świeżość i jakość makijażu. Zdarza się, że niektóre kobiety nie potrafią rozstać się z make-upem lub po prostu potrzebują go ze względu na swoją cerę. Czy to do pracy, czy szkoły, a nawet na plażę robią go tak jak dotychczas. Jak więc pomalować się na plażę?

Dlaczego warto malować się na plażę?

Część osób uważa, że malowanie się na plażę to zły pomysł. Eksperci, czyli kosmetolodzy i dermatolodzy jednak uważają, że makijaż daje barierę ochronną przed promieniami UV. Te z kolei wysuszają naszą skórę, powodują powstatanie nowych zmarszczek i pogłębiają dotychczasowe. Wpływają bardzo negatywnie na cerę, a skutki można odczuć nawet po latach. Warto więc się przed nimi chronić.

Dlatego dużą rolę tutaj odgrywa makijaż. Szczególnie jeśli naszym głównym celem na plaży jest relaks, sączenie napojów i opalanie, a do tego mamy problematyczną cerę z wieloma niedoskonałościami. Jeśli zaś planujemy częste kąpiele w wodzie i dobrą zabawę lepiej jest odpuścić makijaż na ten czas. 

Kosmetyki do makijażu twarzy na plażę

Minimalizm i lekkość to dewiza makijażu na plażę. Na całą twarz najpierw należy zaaplikować podkład z filtrem, aby uchronić ją przed negatywnymi promieniami słonecznymi UVA i UVB. Im wyższy faktor tym lepiej. 

Celem makijażu jest wyrównanie kolorytu, dlatego najlepiej jest wybrać podkład płynny i rozświetlający, aby nie było niekorzystnego efektu maski. 

makijaż na plażę

Oczy również są istotnym elementem. Najlepiej podkreślać je przy pomocy kosmetyków wodoodpornych, czyli tuszu i eyelinera. Dzięki temu można bez problemu się kąpać, a nasze oczy będą idealne i nic się rozetrze. Efekt pandy nie będzie nam straszny!

Dla kobiet, które wolą długie rzęsy najlepszym rozwiązaniem będą maskary wydłużające rzęsy. Do podkręcenia rzęs idealna będzie maskara o właściwościach podkręcających, grube rzęsy zaś będą efektem maskary pogrubiającej. Zamiast eyelinera można użyć wodoodpornej kredki do oczu. Będzie ona nie tylko trwalsza, ale także doda subtelności. Dodatkowo eyeliner na plażę może być dość toporny i będzie niekorzystnie się prezentował. Obciąży nasze oczy i nie będzie dobrze się prezentował.

Do makijażu ust wystarczy użyć balsamu z filtrem. Kolorowe szminki czy pomadki są lepsze na wieczór, a dodatkowo podczas ekspozycji na słońce mogą niepotrzebnie wysuszać nasze usta. Można także używać błyszczyku, który tak jak masło shea zawiera substancje natłuszczające i doskonale wpłynie na wygląd ust i je idealnie nawilży.

Makijaż wakacyjny to kwestia kilku minut. Podkład, tusz oraz błyszczyk można nałożyć szybko i łatwo. Dzięki temu będziemy mieć świetny efekt, świeżą i piękna cerę dosłownie w kilka chwil przed wyjściem na plażę. To doskonały wybór dla osób, które chcą pięknie wyglądać nawet podczas wakacji na plaży. Odpowiednio dobrane kosmetyki zachowają świeżość naszej cery i dadzą efekt, który utrzyma się cały dzień.