Triki urodowe

Makijaż dla cery naczynkowej – o tym musisz pamiętać

Cera naczynkowa to częsty problem wśród kobiet. Może objawiać się widocznymi czerwonymi zmianami na twarzy (pajączki) jak i tendencją do szybkiego rumienienia się pod wpływem bodźców zewnętrznych i emocji. Podstawowym działaniem zapobiegawczym powinna być pielęgnacja cery odpowiadająca jej potrzebom. Jeśli jednak problem jest zbyt kłopotliwy to można poradzić sobie z nim również dzięki odpowiedniemu makijażowi.

Ukrywanie naczynek

Największy problem w wykonywaniu makijażu cery naczynkowej jest wyrównanie kolorytu skóry na twarzy i ukrycie pękniętych naczynek. Sam podkład może okazać się niewystarczający, zwłaszcza gdy naszym celem jest nienaganny wygląd. Jeśli planujemy wykonać makijaż, który ma ukazać naszą twarz idealnie gładką bez przebarwień, warto zacząć od nałożenia bazy pod makijaż. Dzięki niej podkład będzie lepiej się prezentował i łatwiej będzie pozbyć się przebarwień.

Do codziennego makijażu przyda się również korektor. Najlepiej jeśli jest on w kolorze zielonym. Taki barwnik świetnie radzi sobie z pokryciem przebarwionych na czerwono zmian skórnych i sprawia, że staja się one mniej widoczne. Łatwo nakłada się go w stosunkowo mało przyjemnych miejscach jak np. okolice oczu i nosa.

Podkłady do cery naczynkowej

Cera naczynkowa wymaga podkładów, które pozwolą na ukrycie zaczerwień i rumieńców mogących pojawić się w ciągu dnia. bardzo dobrym rozwiązaniem jest wybór podkładów w płynie, które posiadają znakomite właściwości kryjące.

Kolejny etap to puder, nadający się znakomicie na przetłuszczające się cery. Jeśli jednak nasza twarz lubi się przesuszać to można z niego zrezygnować. Jeśli występuje ryzyko błyszczenia twarzy w ciągu dnia, warto zwrócić uwagę na mineralne pudry, które dobrze komponują się z podkładem, nie podrażniają cery i dają naturalny efekt.

bronzer

Kolory dla cery naczynkowej

Popularny róż nie jest zbyt dobrym wyborem dla posiadaczek cery naczynkowej. Co prawda dobrze podkreśli makijaż, ale zamiast ukryć zaczerwienioną cerę, tylko spotęguję niepożądany kolor. Świetnie sprawdzą się natomiast bronzery, którą ożywią makijaż i doskonale wymodeluja twarz. Warto zainwestować w cała paletę odcieni, jeśli nie jesteśmy pewni który z nich pozwoli nam na uzyskanie zadowalającego efektu.

Jeśli zależy nam na mocniejszym zaakcentowaniu oczu, to nie ma z tym większego problemu. Należy tylko unikać wszelkich odcieni czerwieni i różu, które jedynie spotęgują zaczerwienienie twarzy. Dużo lepiej odnajdą się tu naturalne odcienie takie jak beż, brąz lub szarość. Makijaż należy wtedy podkreślić za pomocą tuszu do rzęs i pomadką lub błyszczykiem w naturalnym odcieniu.

Makijaż to jeden z najlepszym sposobów na zamaskowanie wszystkich problemów, które stoją na drodze posiadaczek cery naczynkowej. Odpowiednio dobrane kosmetyki bez problemu poradzą sobie z ukryciem rozszerzonych naczynek i nadadzą twarzy jednolity koloryt. Należy jednak pamiętać, ze nie należy opierać się na samym makijażu, a podstawą walki z niedoskonałościami skórnymi jest odpowiednia pielęgnacja.