Róż do cery naczynkowej – jak wybrać?
Osoby zmagające się z problemem cery naczynkowej, bardzo często rezygnują ze stosowania różu, w obawie o pogłębienie problemu zaczerwienienia skóry, który dotyka ich na każdym kroku. To błędne przekonanie! Róż idealnie pasuje również na skórze z tendencją do rumienienie. Wystarczy dobry makijażysta lub znajomość technik!
Rumieńce powstałe na policzku mogą dać fenomenalne efekty. Dzięki temu skóra staje się promienna i wygląda młodo i świeżo. Niestety największy problem to to, że zaczerwienienia powstają w miejscach, w których lepiej, aby nie powstawały.
Pielęgnacja cery naczynkowej
Ten typ cery jest niezwykle wymagający. Każde zjedzenie ostrej potrawy, zawstydzenie się, czy zmiana temperatury, mogą spowodować niepożądane zaczerwienienie. W celu poprawy wyglądu skóry twarzy należy stosować krem zamykające naczynka oraz korzystać ze specjalnych zabiegów proponowanych przez profesjonalne gabinety. Należy stosować szczególnie takie substancje jak Witamina C, witamina K, rutyna, wyciągi z arniki i ginkgo biloba. Dzięki tym witaminom skóra stanie się promienna, a zaczerwienienia zbladną.
Określenie typu cery kluczem do sukcesu
Bardzo często spotyka się podział cery na tony ciepłe i zimne. Cera naczynkowa w wielu przypadkach jest błędnie określana jako typ ciepły, gdyż na ustach co jakiś czas pojawia się rumień. To błąd! Taki typ skóry może mieć również typ chłodny. Odpowiednie kosmetyki pozwoli dobrać obserwacja skóry twarzy i dekoltu.
Podkład, czyli podstawa udanego makijażu cery naczynkowej
Należy pamiętać, że róż nie jest aplikowany bezpośrednio na twarz. Zwłaszcza w przypadku cery z widocznymi naczynkami. Największe znacznie ma tuta dobór podkładu, korektora oraz oczywiście kamuflażu do zakrycia widocznych zmian. Na takiej bazie róż nie sprawi, że skóra będzie wyglądała niezdrowo. Jej czerwony koloryt zostanie zakryty podkładem, a róż będzie uwydatniał piękno.
Jak wybrać róż do cery naczynkowej?
Kiedy określi się już swój typ karnacji, należy ściśle trzymać się ogólnej zasady, że chłodne typy cery ożywiane są ciepłymi odcieniami kosmetyków, a typ ciepły jest gaszony chłodnymi odcieniami różu. Wybierając konkretny róż, nie należy dawać się ponieść. Mocne kolory sa w przypadku cery naczynkowej niewskazane. Dużo bezpieczniejszą opcją są pastele, zgaszone róże oraz jasne odcienie. To wszystko! Przy pierwszym nakładaniu odczuwalny może być nie dosyć ze względu na jasny odcień kosmetyków i ich słabą widoczność. Z czasem, po zapoznaniu się ze skórą twarzy, można stosować nieco mocniejsze kosmetyki. W wielu przypadkach niewielkie podkreślenie to wszystko, czego tak naprawdę potrzebuje cera naczynkowa.
Cera naczynkowa jest niezwykle trudna zarówno w makijażu, jak i w pielęgnacji. Jeżeli natomiast nauczymy się ją poprawnie malować i uwydatniać jej zalety, możemy spodziewać się oszałamiających efektów, które zaskoczą nas bardzo mocno. Wystarczy dobrać odpowiedni, kryjący podkład oraz korektorem, a problem nieestetycznych ,,pajączków'' zniknie bez śladu, a delikatny makijaż jeszcze bardziej podkreśli urodę!